start

Samochód w leasingu z obowiązkowym abonamentem radiowym

Email Drukuj PDF

Toyota Leasing wymaga od swoich klientów podpisania zobowiązania do opłacania abonamentu radiowego. Spółka przekonuje, że to standardowa procedura, a KRRiT przypomina, że płacić musi każdy użytkownik auta z radiem. Jak się okazuje, abonamentowe zaległości mogą też skończyć się wypowiedzeniem umowy leasingowej.

Sprawa jest wyjątkowa, bo podobnych zobowiązań nie wymaga od swoich klientów konkurencja Toyoty. Sama opłata nie jest wysoka, bo miesięczny abonament za radio to zaledwie 7 zł,jednak kary zapisane w projekcie nowej ustawy to już kilkaset złotych.

Dlaczego zobowiązanie tego rodzaju umieszczono w umowie o leasingu auta? - Posiadanie radia w samochodzie nakłada na właściciela takie same obowiązki, jak w przypadku posiadania odbiornika stacjonarnego - przytacza Maciej Sitarski, rzecznik prasowy Toyota.

Źródło: Artykuł

 

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa śląskiego - realna odpowiedz na realne potrzeby
"E-księgowość - innowacyjne metody obsługi klientów oraz organizacji pracy w biurze rachunkowym
z wykorzystaniem technologii e- biznes oraz ICT"
Beneficjent: BILANS Lubicz - Posochowski Artur & Słota Lucyna Spółka Cywilna. Wartość projektu: 355.142,00 PLN - Wartość dofinansowania: 174.660,00PLN Projekt współfinansowany przez Unie Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

O FIRMIE | AKTUALNOŚCI | NASZE USŁUGI | WSKAŹNIKI | DO POBRANIA | KONTAKT | KANCELARIA ONLINE
Bilans S.C. Bytom ul. Powstańców Warszawskich 31 tel. 32 787 64 64
designed by PUNKT D  code Strony internetowe - FHU Jurand, Fotografie: SGF Piotr Wojtowicz