start

Biznesowy dress code, czyli co należy wiedzieć o stroju służbowym

Email Drukuj PDF

Strój jest w biznesie aspektem tak samo ważnym jak szerokie kontakty czy pieniądze. Profesjonalny biznesowy dress code może przynieść nam wiele, a błędy popełnione w tej materii mogą zniszczyć nawet najbardziej oczywisty interes. Jak się zatem ich ustrzec?

Biznesowy dress code to element savoir-vivre'u zawierający zbiór zasad określających normy stroju w odniesieniu do konkretnych miejsc i sytuacji, w których się znajdziemy, a także regionu świata, kraju, kultury czy chociażby religii. Biznesowy dress code określa przede wszystkim etykietę stroju służbowego bądź ubrania na rozmowę kwalifikacyjną. W polskim słowniku pojęcie to pojawiło się całkiem niedawno, co oczywiście nie znaczy, że wcześniej wygląd i ubiór nie miał w krajowym biznesie żadnego znaczenia.

Odpowiedni biznesowy dress code zależy od miejsca, w którym pracujemy, funkcji, którą sprawujemy, czy chociażby osób, z którymi się spotykamy. Bez kontekstu spotkania nie ma recepty na idealny strój. Niekiedy idealnie skrojony garnitur będzie atutem, a w innej sytuacji może okazać się modowym faux pas.

W biznesowym dress codzie liczy się przede wszystkim elegancja, która wiąże się z wyczuciem i prostotą, a niekoniecznie metkami najlepszych marek oraz drogimi dodatkami. Przesadny "szpan" na tym polu może dużo bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Strój nie powinien być wyznacznikiem naszej zamożności, a schludności i szacunku do osób, z którymi się spotykamy. Najważniejsze jest zatem, żeby absolutnie zawsze był czysty i świeży. Nie powinien mieć żadnych zaciągnięć, plam czy dziur. Koszula powinna być idealnie wyprasowana, a dodatki dobrane ze szczegółowością i gustem. Wpływ na stylizację biznesową ma też jej odpowiednia długość i wielkość, odpowiednie zestawienie kolorów i deseni oraz późniejszy sposób noszenia.

Źródło: Artykuł

 

Regionalny Program Operacyjny Województwa śląskiego - realna odpowiedz na realne potrzeby
"E-księgowość - innowacyjne metody obsługi klientów oraz organizacji pracy w biurze rachunkowym
z wykorzystaniem technologii e- biznes oraz ICT"
Beneficjent: BILANS Lubicz - Posochowski Artur & Słota Lucyna Spółka Cywilna. Wartość projektu: 355.142,00 PLN - Wartość dofinansowania: 174.660,00PLN Projekt współfinansowany przez Unie Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

O FIRMIE | AKTUALNOŚCI | NASZE USŁUGI | WSKAŹNIKI | DO POBRANIA | KONTAKT | KANCELARIA ONLINE
Bilans S.C. Bytom ul. Powstańców Warszawskich 31 tel. 32 787 64 64
designed by PUNKT D  code Strony internetowe - FHU Jurand, Fotografie: SGF Piotr Wojtowicz