start >> AKTUALNOŚCI >> Archiwum 2012 >> Osobom, które płaciły w 2011 roku ryczałt od najmu lub firmy, na rozliczenie zostało 27 dni.

Osobom, które płaciły w 2011 roku ryczałt od najmu lub firmy, na rozliczenie zostało 27 dni.

Email Drukuj PDF

Tylko do końca stycznia podatnicy, którzy w 2011 r. opłacali ryczałt od przychodów ewidencjonowanych, mają czas na złożenie zeznania rocznego PIT-28. Formularz ten wypełniają zarówno przedsiębiorcy, jak i podatnicy uzyskujący przychody z najmu. Od kilku lat w ryczałcie mamy do czynienia ze stałą tendencją. Firm rozliczających PIT w uproszczony sposób ubywa. Natomiast powiększa się grono najemców rozliczających podatek w ten sposób.

 

Wynika to z faktu, że możliwość opodatkowania biznesu ryczałtem jest ograniczona przez ustawodawcę do wybranych branż. Z kolei przy najmie mamy do czynienia z atrakcyjną stawką, która wynosi tylko 8,5 proc. bez względu na wysokość przychodów.

Dla podatników, którzy nie ponoszą wydatków na wynajmowane mieszkanie lub dom (które mogłyby być uwzględnione w kosztach), ryczałt jest bardziej opłacalny niż skala PIT ze stawkami 18 i 32 proc.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 13:05  

Regionalny Program Operacyjny Województwa śląskiego - realna odpowiedz na realne potrzeby
"E-księgowość - innowacyjne metody obsługi klientów oraz organizacji pracy w biurze rachunkowym
z wykorzystaniem technologii e- biznes oraz ICT"
Beneficjent: BILANS Lubicz - Posochowski Artur & Słota Lucyna Spółka Cywilna. Wartość projektu: 355.142,00 PLN - Wartość dofinansowania: 174.660,00PLN Projekt współfinansowany przez Unie Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

O FIRMIE | AKTUALNOŚCI | NASZE USŁUGI | WSKAŹNIKI | DO POBRANIA | KONTAKT | KANCELARIA ONLINE
Bilans S.C. Bytom ul. Powstańców Warszawskich 31 tel. 32 787 64 64
designed by PUNKT D  code Strony internetowe - FHU Jurand, Fotografie: SGF Piotr Wojtowicz