start >> AKTUALNOŚCI >> Archiwum 2012 >> Do Dzisiaj można rozliczyć się przez pracodawcę!!

Do Dzisiaj można rozliczyć się przez pracodawcę!!

Email Drukuj PDF

Jeśli pracownik chce się rozliczyć PIT za 2011 rok przez pracodawcę musi do dzisiaj czyli tj. 10 stycznia 2012r. przekazać wypełniony PIT 12. Jeśli pracownik się spóźni to będzie musiał sam rozliczyć zeznanie podatkowe.

 

Zdaniem ekspertów rozliczenie za pośrednictwem zakładu pracy jest korzystne tylko dla tych dla podatników, którzy uzyskują przychody z jednego źródła i nie mogą korzystać z żadnych ulg podatkowych.

Płatnik, rozliczając podatek, uwzględnia tylko podstawowe odliczenia (tj. koszty pracownicze, składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne).

Jeśli podatnik, będzie chciał zmienić deklaracja samodzielnie ją obliczając, a w urzędzie będzie się znajdował PIT od płatnika, wtedy traktowane jest to jak korektę i trzeba uiścić do tego stosowne pismo.

Poprawiony: poniedziałek, 16 stycznia 2012 12:55  

Regionalny Program Operacyjny Województwa śląskiego - realna odpowiedz na realne potrzeby
"E-księgowość - innowacyjne metody obsługi klientów oraz organizacji pracy w biurze rachunkowym
z wykorzystaniem technologii e- biznes oraz ICT"
Beneficjent: BILANS Lubicz - Posochowski Artur & Słota Lucyna Spółka Cywilna. Wartość projektu: 355.142,00 PLN - Wartość dofinansowania: 174.660,00PLN Projekt współfinansowany przez Unie Europejska z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013
Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

O FIRMIE | AKTUALNOŚCI | NASZE USŁUGI | WSKAŹNIKI | DO POBRANIA | KONTAKT | KANCELARIA ONLINE
Bilans S.C. Bytom ul. Powstańców Warszawskich 31 tel. 32 787 64 64
designed by PUNKT D  code Strony internetowe - FHU Jurand, Fotografie: SGF Piotr Wojtowicz